تاثیر استفاده از روغن موتور addinol در کاهش مصرف سوخت اتومبیل

افزودنی ها تضمین می کنند که روغن موتور addinol بهترین عملکرد را ارائه می دهد. روغن های معدنی و مصنوعی دارای مواد افزودنی هستند. همچنین انواع مختلفی از افزودنی ها وجود دارد.

روغن‌های موتور هر از چند گاهی نیاز به تعویض دارند، زیرا اکسیده می‌شوند و کارایی کمتری دارند. افزودنی های بازدارنده اکسیداسیون فرآیند اکسیداسیون را کند می کنند و طول عمر روغن موتور را بهبود می بخشند.

افزودنی های شوینده رسوبات و ریز ذرات موجود در سطوح را در حین استفاده از وسیله نقلیه حذف می کنند. افزودنی های پراکنده موتورها را با جلوگیری از تشکیل رسوبات و ناخالصی ها در هنگام کارکردن موتور تمیز نگه می دارند. آنها آلاینده ها را دور نگه می دارند و رسوبات به فیلتر روغن منتقل می شوند.

افزودنی های مواد شوینده ممکن است روی سطح روغن کف ایجاد کنند. فوم از کارکرد موثر روغن برای روانکاری قطعات موتور جلوگیری می کند. افزودنی های ضد کف این فرآیند را مهار می کنند.

افزودنی‌های ضد سایش، که به عنوان افزودنی‌های اصلاح‌کننده اصطکاک نیز شناخته می‌شوند، یک لایه روغن جامد اضافه می‌کنند که بلافاصله به محض راه‌اندازی خودرو، موتور را روان‌کاری می‌کند و اصطکاک بین قطعات را به حداقل می‌رساند. افزودنی های ضد سایش در روغن های معدنی رایج هستند.

موتورها از قطعات فلزی ساخته شده اند که به زنگ زدگی حساس هستند. افزودنی های بازدارنده خوردگی از موتور در برابر زنگ زدگی محافظت می کنند.

این مواد افزودنی روغن موتور را قادر می سازد تا در دماهای پایین و بالا محافظت کند. در کمترین دما، روغن را از یخ زدگی محافظت می‌کنند و به روغن اجازه می‌دهند موتور را پس از راه‌اندازی خودرو روان کند.

برعکس، در دماهای بالا، اصلاح کننده های شاخص ویسکوزیته از تبخیر روغن ها جلوگیری می کنند و ویسکوزیته خود را حفظ می کنند تا بتوانند به طور موثر کار کنند.

افزودنی های ضد یخ با تغییر دمای سخت شدن روغن به روغن موتور کمک می کند تا با محیط خود سازگار شود و می تواند سیالیت روغن سرد را افزایش دهد.

روغن موتور بسته به مشخصات روغن ها ممکن است حاوی مخلوط های مختلفی از مواد افزودنی و در سطوح مختلف ترکیب باشد. به طور کلی، روغن های مصنوعی در مقایسه با روغن های نیمه سنتتیک یا معدنی، مواد افزودنی بیشتری دارند.